دزدگیر اماکن و منازل فایروال

دزدگیر های منازل و مکان های تجاری دارای انواع مختلفی هستند که هر یک با توجه به شرایط محیط و محل استفاده می توانند به کار برده شوند.
شرکت فایروال یک شرکت تولید کننده ی دستگاه های دزدگیر و سیستم های حفاظتی است که کیفیت محصولات تولیدی این شرکت ایرانی بسیار بالا بوده و خدمات پس از فروش خوبی را در اختیار مشتریانش قرار می دهد.فایروال انواع مختلف سانترال مرکزی دزدگیرهای اماکن را تولید می کند که به معرفی و بررسی آنها می پردازیم.

انواع دزدگیر های اماکن براساس کارایی :

• دزدگیر اماکن آژیری
این دستگاه دزدگیر ساده ترین و ابتدایی ترین دزدگیر اماکن است که امروزه نیز مورد استفاده قرار میگیرد. سنسور های تشخیص حرکت به دستگاه دزدگیر مرکزی وصل می شود ، همچنین یک آژیر و بلند گو به سانترال وصل می شود . هنگامی که سنسورهای تشخیص حرکت تحریک شوند با ارسال پالس خاصی به دستگاه باعث به صدا در آمدن آژیر متصل به دستگاه می شود.برخی از مدل های دستگاه دزدگیر فایروال ،امکان اتصال تلفن کننده را دارند که باعث می شود علاوه بر به صدا در آمدن آژیر ، با شماره تلفن های ذخیره شده در تلفن کننده ، تماس گرفته و پیام از قبل ضبط شده را اعلام می کند.

• دزدگیر اماکن سخنگو و تلفن کننده

دزدگیر اماکن سخنگو از پرکاربردترین سیستم های دزگیر هستند که در محیط های منازل مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرند.دستگاه دزدگیر این سیستم قابلیت ذخیره سازی پیام های صوتی که از قبل به حافظه دستگاه می دهید را دارد و در مواقع ضروری امکان تماس با شماره های ذخیره شده در حافظه را دارد.این تماس از طریق خط تلفن که به دستگاه وصل می شود ، انجام می گیرد.با توجه به اینکه کابل تلفن به دستگاه وصل می شود ، امکان اینکه سارق قبل از ورود سیم های تلفن را قطع کند وجود دارد که این یکی از معایب این مدل از دزدگیر های اماکن می باشد ولی با این وجود قیمت مناسب و امکانات بیشتر نسبت به مدل های آژیری ، این سیستم را در رده دزدگیرهای پرکاربرد قرار می دهد.
• دزدگیر اماکن سیم کارتی
یکی دیگر از دزدگیر های کاربردی و پرمصرف دزدگیر اماکن سیم کارتی است که علاوه بر اعلام سرقت و تماس با صاحبخانه در مواقع ضروری ، امکانات بسیاری نیز دارد.این مدل در مکان هایی که خط تلفن ثابت وجود ندارد ، بهترین گزینه برای انتخاب است.این دستگاه قابلیت پشتیبانی از سیم کارت های تلفن همراه را دارد و تماس از طریق همان سیم کارت با شماره های ذخیره شده برقرار می شود و نیازی به خط تلفن نیست. همچنین دزدگیر سیم کارتی فایروال دارای نرم افزار مخصوص است که روی گوشی هوشمند شما نصب می شود و امکان کنترل از راه دور به وسیله گوشی موبایل را به شما می دهد.

• دزدگیر اماکن بی سیم

دزدگیر اماکن بی سیم همانطور که از نام آن پیداست ، امکان اتصال سنسورها به صورت بی سیم به دستگاه کنترل دزدگیر مرکزی را دارد و نیازی به سیم کشی بین سنسور و دستگاه مرکزی دزدگیر نیست. به دستگاه دزدگیر سنسور های چشمی بی سیم ، مگنت یا سنسور لرزشی بی سیم ، پدال اعلام سرقت بی سیم و .. را به راحتی می توان نصب کرد که این سنسور ها در صورت تحریک با ارسال پالس های خاصی باعث تحریک و عملکرد دستگاه می شوند. با نصب سیم کارت به این دزدگیر و نصب برنامه بر روی گوشی امکان مدیریت تمام سنسور ها و بخش های دزدگیر برای شما میسر خواهد شد.
دستگاه اعلام حریق فایروال

از دیگر امکانات دستگاه های دزدگیر ، اعلام حریق می باشد . شما می توانید با خرید و نصب دتکتور دود بی سیم یا با سیم به دستگاه دزدگیر فایروالتان از آن به عنوان دستگاه اعلام حریق نیز استفاده کنید . دتکتور دود فایروال در هنگام آتش سوزی با تشخیص دود پالسی به دستگاه دزدگیر مرکزی فایروال ارسال می کند و باعث فعال شدن سیستم اعلام حریق می شود و دستگاه شروع به آژیر کشیدن می کند و اگر از نوع تلفن کننده باشد با شماره هایی که از قبل بر روی دستگاه ذخیره کرده اید ، تماس می گیرد و شما را از آتش سوزی در منزل یا محل کارتان با خبر می کند.